Sanatorium w Ciechocinku

Bogactwem Ciechocinka są złoża solanek, które dzięki obecności  wielu pierwiastków posiadają właściwości lecznicze. Ciechociński klimat z wysoką średnią temperaturą roczną, dużą liczbą słonecznych dni, niewielkimi opadami oraz małą wilgotnością jest idealny dla pełnienia funkcji leczniczo – zdrowotnych. Ciechocinek spełnia wszystkie warunki jakie są stawiane miejscowościom uzdrowiskowym.

Uzdrowisko w Ciechocinku to lecznictwo  ukierunkowane na następujące jednostki chorobowe:

  1. choroby układu krążenia,
  2. choroby układu oddechowego,
  3. choroby ortopedyczno-urazowe,
  4. choroby reumatyczne,
  5. choroby układu nerwowego,
  6. choroby kobiece.

 

Sanatorium w pałacu

Historia Pałacu Łazienki II sięga 1910 roku. Od początków istnienia mieścił się tutaj prestiżowy zakład przyrodoleczniczy, który oferował szeroki wachlarz zabiegów kuracyjnych. Nasza obecna działalność  to kontynuacja ponad 1oo letniej tradycji Santatorium Ciechocinek. W  Medical  SPA znajdziecie Państwo ofertę zabiegów opartych między innymi na lokalnych produktach leczniczych takich jak Ciechociński Szlam Leczniczy, czy Ciechociński Ług Leczniczy.

Jednym z atutów Sanatorium jest jego położenie. Znajdujemy się w centralnym punkcie uzdrowiska Ciechocinek, tuż przy słynnych dywanach kwiatowych. To okolica z mnóstwem zieleni i z dala od miejskiego zgiełku.  Jednocześnie do ścisłego centrum (Parku Zdrojowego lub Fontanny Grzybka)  można dojść pieszo w zaledwie kilka minut.

Sanatorium Uzdrowiskowym  znajdziecie Państwo ofertę zabiegów opartych między innymi na lokalnych produktach leczniczych takich jak Ciechociński Szlam Leczniczy, czy Ciechociński Ługu Leczniczy.

Strefa Medical SPA(Baza Zabiegowa), z bogatą ofertą zabiegów leczniczych i kosmetycznych, swoją przytulnością zachęca do relaksu, wypoczynku i poprawy kondycji fizycznej zarówno przez weekend jak i podczas dłuższego pobytu kuracyjnego czy rehabilitacyjnego.

Chcielibyśmy abyście znaleźli Państwo to wszystko w Pałacu Łazienki II, który szczyci się ponad stuletnią tradycją lecznictwa przyrodoleczniczego, z której słynie Sanatorium w Ciechocinku.

 

Organizujemy następujące formy leczenia:

– pobyty dofinansowane ( PFRON, PCPR, MOPS, ROPS),
– turnusy pełnopłatne dla grup i klientów indywidualnych.

– rehabilitacja ortopedyczna

– rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja po udarze; rehabilitacja przy stwardnieniu rozsianym

– rehabilitacja kardiologiczna :

– dysfunkcje narządów ruchu, w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim

– dróg oddechowych

– kobiet po mastektomii

– choroby przemiany materii

– schorzenia reumatologiczne

Organizujemy również turnusy usprawniająco-rekreacyjne

NOCLEGI 

 

W Sanatorium uzdrowiskowym Pałac Łazienki II w Ciechocinku dbamy o ciepły i domowy klimat. Pokoje urządziliśmy przytulnie i praktycznie. Wyposażyliśmy je  we wszystko co niezbędne do dłuższego pobytu. Każdy z nich posiada własną łazienkę wraz z kosmetykami myjącymi oraz podgrzewaną podłogą, TV LCD, czajnik oraz duże niestandardowe wygodne łóżka. Pokoje są codziennie sprzątane, na życzenie Gości dostępne szlafroki, wymieniane ręczniki, aby zapewnić Państwu komfort i wygodę.

CZAS WOLNY


Dla większości z Państwa pobyt w Sanatorium Uzdrowiskowym Pałac Łazienki II związany jest zarówno z  poprawą zdrowia jak i wypoczynkiem. Dlatego przygotowaliśmy udogodnienia niezbędne by sprostać Państwa oczekiwaniom.

Do wspólnej zabawy zapraszamy Was do restauracji Marconi a latem do ogródka letniego wraz z grill barem i parkiet do tańca podczas typowych ciechocińskich fajf. To świetne miejsce by poznać kogoś sympatycznego i ciekawego.

W celu zadbania o swój wygląd i urodę warto skorzystać z naszego gabinetu kosmetycznego, oferującego szeroką bazę zabiegów na twarz i ciało.

Dla osób spragnionych świata organizujemy wycieczki piesze i autokarowe (Toruń, Licheń, Nieszawa).

Jesteśmy pewni, że Państwa pobyt w Sanatorium uzdrowiskowym Pałac Łazienki II w Ciechocinku i skorzystanie z naszych zabiegów, noclegów i pozostałych usług przyczyni się do poprawy Państwa samopoczucia i zdrowia. Wierzymy również, że panujący w obiekcie i uzdrowisku Ciechocinek klimat będzie sprzyjał wypoczynkowi  i nabraniu sił. Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do pobytu u nas.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe w Ciechocinku zaprasza na pobyty prywatne pełnopłatne.

Skontaktuj się z Nami: + 48 728 200 177