OKOLICE

Miasto Kopernika i piernika, przez wielu w rankingu najpiękniejszych polskich miast stawiane na pierwszym miejscu. Nie bez powodu, średniowieczny zespół miejski Torunia składający się z trzech jednostek urbanistycznych:Starego Miasta,Nowego Miasta i Zamku Krzyżackiego został wpisany  Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Toruń to również muzea, bulwar nad Wisłą, Planetarium, wyśmienite restauracje i szereg wydarzeń kulturalnych.

Pobliska Nieszawa może być celem wycieczki rowerowej. Główną atrakcją tej niewielkiej miejscowości jest przeprawa promowa. Obecny prom jest jedyną tego typu jednostką pływającą w Polsce. Został zbudowany jako prototyp w Sandomierzu. Ta oryginalna konstrukcja o napędzie boczno-kołowym, jak parowce na Missisipi. Aktualne informacje na temat kursowania tej jednostki można uzyskać bezpośrednio od obsługi promu, pod numerem tel. kom.: 660 217 198. Nieszawa zaprasza również do odwiedzenia muzeum, zwiedzania zabytkowych kościołów (parafialnego i klasztoru) a także innych atrakcji turystycznych.

JuraPark w Solcu Kujawskim, oddalonym od Ciechocinka o ok. 55 kilometrówotwarty w roku 2008, jest jednym z największych tego typu parków w Europie. Na terenie starego lasu umieszczono ponad 100 naturalnej wielkości rekonstrukcji mezozoicznych gadów, spośród których większość stanowią dinozaury. Trasa wycieczki prowadzi chronologicznie przez miliony lat historii Ziemi – od kambru aż po dzień dzisiejszy. Na terenie parku JuraPark Solec znajduje się także Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha – największe w Polsce muzeum paleontologiczne. Jego ekspozycję stanowi ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt pochodzących z różnych stron świata. Obok nich przedstawiono rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach.