Ciechocinek tradycyjnie

Ciechocinek jest największym uzdrowiskiem nizinnym w Polsce, znanym w kraju i za granicą od ponad 160 lat. Uzdrowisko posiada bogate źródła wód mineralnych stosowanych w zabiegach balneologicznych oraz do celów pitnych.

Tężnie solankowe zbudowane w latach 1824-1859 są unikalnym zabytkiem architektonicznym, a wytwarzany przez nie aerozol powoduje powstawanie specyficznego mikroklimatu o właściwościach leczniczych. Ciechocinek posiada korzystne warunki bioklimatyczne – duże nasłonecznienie, niewielkie wahania temperatury, dużą ilość dni bezwietrznych i niski poziom opadów atmosferycznych. W uzdrowisku leczy się choroby narządu ruchu, choroby reumatyczne, układu oddechowego, krążenia, układu nerwowego i przemiany materii. Ciechocinek posiada wiele atrakcji: fontanna inhalacyjna „Grzybek”, park Zdrojowy z Muszlą Koncertową i teatr letni, w którym odbywają się festiwale muzyczne, spektakle teatralne i operowe.

Obok stylowych „Łazienek” znajdują się słynne dywany kwiatowe. Uzdrowisko to jest doskonałym miejscem do wypoczynku i leczenia. Ciechocinek znany jest również z festiwalu Romów który odbywa się latem w strefie wydzielonej między tężniami.