ŚCIEŻKI ROWEROWE

Dla miłośników wypraw na dwóch kółkach przygotowane są trasy rowerowe przebiegające przez Ciechocinek lub biegnące nieopodal miasta. Rower to bardzo zdrowy sposób na poprawienie swojej kondycji i utrzymanie pięknej, szczupłej sylwetki, dlatego zachęcamy wszystkich naszych Gości do skorzystania z tej formy aktywności.

Jedną z najbardziej znanych i popularnych tras rowerowych jest szlak biegnący od Torunia, przez Ciechocinek aż do Włocławka, oficjalnie otwarty 30 maja 2004 roku. Cała droga liczy ok. 63 km, ale z racji urokliwych krajobrazów i ciekawych miejsc po drodze z pewnością warta jest włożenia wysiłku by przejechać ją całą.

Ciekawostką może być Szlak rowerowy im Fryderyka Chopina. Szlak ten powstał w oparciu o miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, związane z życiem Fryderyka Chopina. Szlak tak naprawdę składa się z pięciu tras – każdą z nich pokonać można pieszo, rowerem lub samochodem. Najkrótsza trasa liczy 18 km, zaczyna się w Ciechocinku, biegnie przez Golub-Dobrzyń, Białkowo i Płonko, a kończy się w Szafarni. Każda z nich jest w pewien konkretny sposób związana z życiem kompozytora oraz jego matki i pierwszej miłości – Marii Wodzińskiej.