Balneoterapia

Balneoterapia to zespół zabiegów leczniczych wykonywanych przy użyciu surowców naturalnych – wody, gazów i peloidów, z którymi organizm ma do czynienia w warunkach codziennych, lecz skumulowanych w określonej dawce, cyklu i czasie. Zabiegi balneoterapii, uruchamiając fizjologiczne reakcje adaptacyjne organizmu do nowych warunków fizycznych i oddziałujących bodźców, wpływają na poprawę sprawności własnych mechanizmów regulacyjnych.

Kąpiel kwasowęglowa sucha

Jest to zabieg wykonywany w specjalnie przeznaczonej kapsule, gdzie całe ciało poddawane jest działaniu dwutlenku węgla z wyjątkiem głowy, która oddzielona jest specjalnym fartuchem. Dwutlenek węgla jest wchłaniany działając na receptory skórne co poprawia mikrokrążenie. Podczas zabiegu dochodzi do normalizacji częstości pracy serca i poprawy wydolności krążeniowej. Ponadto wchłonięty przez skórę dwutlenek węgla poprawia pracę płuc i natlenienie organizmu.

Kąpiel perełkowa

Masaż wykonywany strumieniami wody pod ciśnieniem za pomocą stałych dysz znajdujących się w ścianach wanny. Zazwyczaj jest to określona sekwencja obejmująca najpierw dalsze części ciała stopniowo przesuwając się ku bliższym. Wanna wypełniona jest wodą o odpowiedniej temperaturze 34-37C, której działanie mechaniczne powoduje zwiększenie ukrwienia i przepływu chłonki oraz rozluźnienie mięśni.

Kąpiel solankowa

Poprzez receptory skóry i autonomiczny układ nerwowy kąpiele działają miejscowo, jak na cały organizm pacjenta powodując zmniejszenie pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych, poprawę ukrwienia skóry, normalizację ciśnienia krwi, poprawę pracy układu krążenia, zwiększenie odporności. Stosuje się je w schorzeniach narządu ruchu i skóry, przewlekłych chorobach dróg oddechowych i skłonności do zapalenia zatok. Temperatura kąpieli solankowej waha się w granicach 35-39C, a stężenie soli między 2-4%.

Kapsuła FLOAT REST

Woda w kapsule floatingowej zawiera sól EPSOM bogatą
w magnez i siarkę, które gwarantują zachowanie zdrowia i urody. Temperatura wody jest utrzymywana na poziomie 35,9
⁰C. Wysoka gęstość wody powoduje, że ciało swobodnie unosi się na wodzie. Seans w kapsule pozwala na głęboką relaksację, eliminuje stres, napięcie oraz objawy depresji, czy też stany lękowe. Wpływa również na zmniejszenie dolegliwości bólowych, łagodzi stany zapalne, wspomaga leczenie wielu chorób układu ruchu, oddechowego oraz krążeniowego. Stosowana jest również w odnowie biologicznej.